Foto izgatavošana

Foto izgatavošana - jautājumi un diskusijas

Fotogrāfiju izgatavošana mājās (13)
Vai kāds var pateikt kā maajas apstaakljos var atiistiit bildes - kādas kjimikaalijas vajag, kātas daraas. .. varbūt kādu linku ziniet, kur var palasīt par tādu teemu!
Vispār no jautājuma nav skaidrs, ko īsti gribi darīt - attīstīt filmas, kopēt bildes vai attīstīt slaidu filmas.

Melnbaltās bildes - visai elementāri, būtībā vajag tikai divus ķimikāliju komplektus, agrāk tos varēja nopirkt jebkurā fotoveikalā.

Ar krāsainajiem ir sarežģītāk - tur nepieciešams atbilstošas firmas ķimikāliju komplekts, piemēram Kodakam - Kodaka komplekts, Agfai - Agfas komplekts u.t.t. Bez tam krāsaino bilžu attīstīšana ir diezgan piņķerīgs process, parasti tas notiek kādos 3-5 šķīdumos, ļoti rūpīgi jāievēro visas proporcijas un temperatūra.

Vēl būs nepieciešams fotopalielinātājs (tāda pamatīga kaste, man kaut kur bēniņos vēl laikam mētājās, dikti kruts, padomjlaikos pirkts par 72 rubļiem :))), vanniņas (vēlams ar termoregulāciju), sarkans lukturis (ne jau maukumājas, bet speciālais) :)))

Agrāk ar to nodarbojos, tagad jau sen kā secināju, ka nav tā vērts :)
Priekš kam Tev tas?!
Es saprotu, ja man uznāktu nostaļģija pēc vecajiem "labajiem laikiem" un stundām ilgas sēdēšanas tumšā vannas istabā. Bet tagad to mācīties no jauna? Visi lielie ražotāji pārtrauc ražot gan filmas, gan fotopapīru. Kodak vien atlaida 10000 strādnieku, jo nebija laicīgi pārorientējies uz digitālo fotogrāfiju.
Nopērc digitālo fotoaprātu un ar fotošopu sēžot pie datora Tu to pašu izdarīsi 10x ātrāk un vienkāršāk. Turklāt iespēju būs nesalīdzināmi vairāk, nekā ar ķīmiju, vannītēm un fotopalielinātāju. Un piedevām tas būs arī lētāk.
Atliek tikai pievienoties Vagrant :) DC varēja atrast vienu grāmatas failu pdf formā par fotogrāfijas tapšanu, tur arī diezgan labi bija aprakstīts par ķīmiķošanu un specefektu pielietošanu !!!! Ar ķīmiju. Diemžēl neatceros autoru (kaut kas līdzīg Birkertam) un nosaukumu (bet tur bija par foto virsrakstā kaut kas). Domāju ja uzliksi pdf un foto, tad jau atradīsi. Bet vispār diezgan dīvaini būtu mēģināt ar ķimikālijām specefektus radīt, ja to var veikt datorā. Nezinu, man šķiet tas prasīs reālus gadus, lai ielauztos tādā līmenī, kādu sasniedz jebkurš čaiņiks ar digi. nja, tas nav to verts, burties par tam kimikaliju vannitem utt., savulaik bija interesanti - man patika tas process, bet pashlaik tas tachu ir elementari iegustams pakalpojums uz katra stura, prieksh kam majas taisit fotolaboratoriju...
nostaljgija pec padomju laikiem???
··· Foto izgatavošana: Fotogrāfiju izgatavošana ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu