Fotoaparāta izvēle

Fotoaparāta izvēle - jautājumi un diskusijas

Kādu fotoaparātu pirkt? (31)
Man ir aktualizējusies nepieciešamība pēc jauna fotoaparāta. Ar veco bildes sanāk labas, bet krāsas jāeditē fotošopā. Tā kā no jaunajiem fotoaparātiem lielas sajēgas nav, tad man ir jautājums, vai pastav iespēja, ka ...
Viennozīmīga atbilde konkrēta aparāta izvēlei principā nav iespējama. Izvēles ierosmei vismaz šādi kritēriji:
- kādam nolūkam un cik lielas taisīs bildes (piem. 10x15 cm vai piem. A3 formātā vai vēl lielākas)- tas noteiks vēlamo aparāta izšķirtspēju;
- Kā tās bildes skatīsies - uz papīra vai uz kāda ekrāna. Ja uz ekrāna, tad jāzina, ka bildes koloristiku vienmēr ietekmēs konkrētā displeja, Tv tips, uz kā skatīsieties, tpc bez bilžu krāsu koriģēšanas pa savai gaumei bez "fotošopa" neiztikt. Tas pats uz papīra -jo lielāks izmērs, jo ticamāk, ka bez digitālas dažādu bildes parametru korekcijas neiztikt. Cita lieta - bildīte ģimenes albūmā.
- Ko tieši paredzēts bildēt - ģimenes notikumus, ceļojuma iespaidus, dzīvo dabu mežā vai ūdenī vai vrbt "taisīt" mākslas foto - katram no šim būs atšķirīga kameras izvēle. "Mākslai" neiztikt bez maināmiem objektīviem, daždiem filtriem, statīviem, gaismām u.c. "pribambasiem", kamēr "tapat vien" ikdienas iespaidus pabildēt vai pat pafilmēt var pietikt ar labu smartfonā esošu kameru.
- Dgitalizācijas laikmetā pie jebkruras kameras irjārēķinās, ka "atbilstošas krāsas" ir ļoti subjektīvs, no katra paša gaumes atkarīgs faktors (piem. vēsa, košai vai monohroma tonalitāte), kuru ideāli "pielāgot" sev var tikai ar sev tīkamām bilžu apstrādes programmām tipa "fotošops".
- Vēl viens būtisks aspekts - ja grib ne tikai fotogrāfēt, bet arī šad tad vienlaicīgi iefilmēt kādu video - tad arī tas jāņem vērā pie izvēles. Smārtfona, kā foto/video kameras izvēles gadījumā ir jāraugās, lai būtu ārējā atmiņa uz maināmām atmiņas kartēm, citādi "piebildējot" iebūvēto atmiņu fotoprieki beigsies līdz iespējai pārlādēt sabildēto datorā. Piem. esot ārpus mājas,tas var krietni sarūgtināt. Līdzīgi, kā pienācīgas ietilpības rezerves atmiņas kartes nepaņemšana līdzi da jebkuram citam digitālam aparātam.
- Bildējot ārpus mājas, ir jāpadomā arī par kameras barošanas iespēju., - rūpīgi apdomāt, kādas bate
- Bildējot ārpus mājas, ir jāpadomā arī par kameras barošanas iespēju., - rūpīgi apdomāt, kādas baterijas (iebūvētas vai maināmas) vai uzlādējami akumulatori iecerētajiem kameras lietošanas apstākļiem būtu tie piemērotākie. Un vai izvēlētajai kamerai varēs pieslēgt power bank (ļoti noderīgi, ja nav citu uzlādes ispēju, bet bildēt vajaga), kad tā būs izladējusies.
Nu kaut kā tā.
Ja netaisās foket tālumā esosos putniņus, tad tagadējie modernie telefoni foke labi, un ceļojumos ērti. Pat ļoti labiem fotoaparātiem tomēr izmanto arī pēcapstrādi. Reizēm, ja ir ļoti labs apgaismojums, precīzs baltā balanss un tml., tad pēcapstrādi neprasās. Kāds Tev ir tagad? Man ir Sony fotoaparāts, kādreiz lietoju bija OK. Tagad maz sanāk fotografēt izmantoju telefonu :) Es par Sony :) ··· Fotoaparāta izvēle: Kādu fotoaparātu pirkt? lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Kādu foto aparātu izvēlēties? (20)
Izbeidzās mans ziepju trauks. Nokrita zemē un viss. Vajadzētu pirkt jaunu. Nekādas īpašās iemaņas nav , bet skatos uz spoguļkamerām. Ko ieteiksiet?
Spogulene noputējusi stāv somā , bet mazais Sony DSC -RX100M3 lietojas uz nebēdu un kvalitāte pilnībā apmierina. Ja gribi iet fotografēt- spogulene , ja fotografēšana nav vienīgais un primārais - apdomājies. Spogulene + divi zumi + 2 fiksētie stikli i + statīvs + zibenis + to visu nesējs vai cigareša paciņas izmēra kastīte kabatā . Profesionāla kamera ir jebkura kamera kuru rokā tur profesionālis. Es saprotu, ka Tu savu"ziepju trauku" ņēmi līdzi braucot pa pasauli, vai tā? Ja tas nebūtu saplīsis, vēl ilgi Tev kalpotu. Vai tagad Tev līdzi vajag ko citu? "Ziepju trauku" klasē tagad ir daudz amatierim gana labu aparātu - spēj tik izmantot visas opcijas, kas ir piedāvātas.... Ir jau vēl bezspoguļa kameras ar maināmiem objektīviem - vieglākas un kompaktākas par spogulenēm. Ir vērts paskatīties. Arlekins, kopš tiem, ka šamais maksā 3x lētāk, troksni ar kalibrācijas kadriem var dabūt nost, un trokšņains ir katrs sensors, pie kam man dikti svarīgs bij low light performance fakktors, kas bij nu diezgan augsts, protams tagad jau metu acis uz kādu no Atik mono kamerām,b et sākumam Nikons ir superīgs, jā bik aplūzu ar pikseļiem, diezgan padaudz, taču tagad tā vairs nav problēma, galīgi nesūdzos, re kur mani objektīvi, arī nav ne vainas :) ··· Fotoaparāta izvēle: Kādu foto aparātu ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Spoguļkamera iesacejam (17)
kadu ieteiktu ?
Iesācējam nevajag spoguļkameru, pietiks ar normālu kameru ar manuālajiem uzstādījumiem un kam var pieslēgt ārēju zibspuldzi. Objektīvs vēlams lai ir plaša diapazona no kādiem 24mm līdz labam zoom - kādu vajag. Lai var eksperimentēt. Bet vēlāk, kad vairs nebūsi iesācējs, tad jau pats zināsi kādu kameru vajag, būsi sapratis visas prasības. Ar spoguļkameru un objektīviem viegli iebraukt 4 ciparu skaitlī, bet ja tā ir tikai spēlēšanās tad tas nav to vērts - sākumā, labāk saprast, ko gribi un ko vajag. Bildēšanas kvalitāte ir maz atkarīga no tehnikas, labs meistars arī telefonu uztaisa super bildes. Vēl tāda piebilde, spoguļkameras ir parasti lielas, smagas un neērtas lai tā vienkārši paķertu līdzi - rēķini: soma - kurā aparāts, zibspuldze, pāris objektīvi - būs tev pie 2kg :) Tā ir tad spec pastaiga ar mērķi fotografēt, bet - dzīve daudz skaisti skati ir ļoti negaidīti.. Tāpēc es teiktu, ņem telefonu kam vislabākā kamera + ūdensizturīgu. Spoguļkameras lai paliek profiņiem. Kad tikko sāku fotogrāfēt,bija pie rokas Canon spoguļkamera,pilnā ekipējumā..ar to vazājos visur,bet kā negulēja roka un acs pie šī eksemplāra..tā ari neguļ..nu nesanāk ar to bildēt kā gribās..
iegādājos Nikon, sabildēju tos pašus kadrus,ko bildēju ar Canon...un uzreiz cits skats,krāsas un noskaņojums..man šķiet ka iesācējam tomēr vienkāršāk iemācīties fotogrāfē M režīmā ar Nikon kamerām,nekā ar Canon...
priekš manis ideāls diapazons ir reportāžas objēktīviem ar 17-50,17-55 un 2.8.
es sapratu ka vispirms jāpērk objektīvs..un uz pārējo atlikumu-body.Ja ir labs stikls,vienalga ar ko kadri uzņemti,bilde būs asa,skaista un viegli apstrādājama...
no savas pieredzes arī pateikšu ka tikai 20% laika velti pašam fotogrāfēšanas procesam,pārējie 80% aiziet uz foto apstrādi,jo pilnīgi ideāli kadri sanāk ne vienmēr...arī prof-fotogrāfiem...tāpēc jārēķinās ar to,ka arī Photoshop būs jālieto.
tam b500 ir tāds apaļš režīmu pārslēdzējs, pagriez, redzēsi, kā iespējas paplašinās... Kāpēc gribat atrunāt cilvēku no spoguļkameras iegādes? Ja kāds vēlas skaisti fočēt, tad spoguļkamera ir vislabākā izvēle, turklāt, jebkāda - tikai nopērkot vienu un pastrādājot, sapratīsi, kāda tad ir tava sapņu kamera. Principā savu pirmo var ss nopirkt, pastrādāt, tad nopirkt ko vēlies, un pirmo tajā pašā ss vēlāk pārdot. Sanāks treniņš bez liekiem izdevumiem. Tipiska iesācēja kamera ir, piemēram, tad pats D60 - nav video, nav super-puper ISO, pulti arī laikam nevarēja pielikt, bet ar šo ir ļooooti daudzi iesākuši savu foto hobiju. ··· Fotoaparāta izvēle: Spoguļkamera iesacejam lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Fotoaprāts puskrēslai (11)
Vēlos iegādāties fotoaparātu dzīvnieku "šaušanai", arī puskrēslā un krēslā, attālums līdz 150-200 m. Svarīgie parametri: laba gaismasspēja, neliels izmērs un svars, statīva opcija. Vēlams ar filmēšanas funkciju. Ļoti ...
Es ieteiktu aizmirst par 150m-200m un vairāk spēka veltīt, lai nokļūtu 15-20m attālumā. Man vidējā bilde, kuru var parādīt arī citiem, ir ~50m attālumā pa "skrienošu" mērķi :) Bet tas tikai tāpēc, ka es zvēriņiem veltu 3h un pašā nejaukākajā brīdī - dienas vidū :)
Manējais foto ir Pentax K-30 + 400mm tumšais (F5.6) objektīvs. Pirms tam bija dzimtais 300mm - arī 5.6, taču daudz neko tas nemainīja :)
Sony vai Nikon, vai Canon + 600mm varbūt būtu vēl labāk (tā būtu tā kā atbilde uz topika jautājumu), lai gan bez dzīvnieku paradumu zināšanām un/vai īpašas piebarošanas/sagaidīšanas nekas prātīgs nesanāks, lai vai kāda būtu tehnika :)
P.S. Jau 600mm (FF ekvivalentā) ir tā, ka bez statīva ir grūti, sevišķi, ja drusku tumšāks. Tā kā statīvs ir nevis opcionāli, bet absolūti must :)
Vispaar jau nosauktos parametrus nodroshina objektiivs, nevis fotoaparaats.
Protams ja cilveeks nedomaa ka ar ziepi varees bildeet mineetos objektus nosauktajos apstaakljos un ataalumos.
"neliels izmērs un svars" diez vai riimeejas ar 200-600 mm objektiiviem un kaartiigiem statiiviem...

https://www.outdoorphotographer.com/photography-gear/lenses/lenses-wildlife-photography/
Īsi - tāds fotoaparāts vēl nav izgudrots. Lielākais alnis mežā&laukā ne vienmēr ir alnis... ··· Fotoaparāta izvēle: Fotoaprāts puskrēslai lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu