Kādu fotoaparātu pirkt?

Man ir aktualizējusies nepieciešamība pēc jauna fotoaparāta. Ar veco bildes sanāk labas, bet krāsas jāeditē fotošopā. Tā kā no jaunajiem fotoaparātiem lielas sajēgas nav, tad man ir jautājums, vai pastav iespēja, ka fotogrāfijās ir uzreiz atbilstošās krāsas?

burleska    2 Pat ļoti labiem fotoaparātiem tomēr izmanto arī pēcapstrādi. Reizēm, ja ir ļoti labs apgaismojums, precīzs baltā balanss un tml., tad pēcapstrādi neprasās. Kāds Tev ir tagad? 2020-03-01 13:01

Class  1 1 Nikon 2020-03-01 13:03

ketija64    2 Man ir Sony fotoaparāts, kādreiz lietoju bija OK. Tagad maz sanāk fotografēt izmantoju telefonu :) Es par Sony :) 2020-03-01 13:42

elsa    1 Jāsāk ar to, kādam nolūkam. Protams, var tikt pie bildēm , kas nav jāapstrādā, bet ir 100 sīkumi, kuriem konkrētajā brīdī jāsakrīt. Pirmkārt jau gaismas niansēm, jo kas tad veido bildi? Gaisma. Ir bijušas reizes, kad bildē dabon to noskaņu, kur nekāds šops nav vajadzīgs. Bet tas ir ļoti reti. 2020-03-01 13:50

MegaPixels    3 Viennozīmīga atbilde konkrēta aparāta izvēlei principā nav iespējama. Izvēles ierosmei vismaz šādi kritēriji:
- kādam nolūkam un cik lielas taisīs bildes (piem. 10x15 cm vai piem. A3 formātā vai vēl lielākas)- tas noteiks vēlamo aparāta izšķirtspēju;
- Kā tās bildes skatīsies - uz papīra vai uz kāda ekrāna. Ja uz ekrāna, tad jāzina, ka bildes koloristiku vienmēr ietekmēs konkrētā displeja, Tv tips, uz kā skatīsieties, tpc bez bilžu krāsu koriģēšanas pa savai gaumei bez "fotošopa" neiztikt. Tas pats uz papīra -jo lielāks izmērs, jo ticamāk, ka bez digitālas dažādu bildes parametru korekcijas neiztikt. Cita lieta - bildīte ģimenes albūmā.
- Ko tieši paredzēts bildēt - ģimenes notikumus, ceļojuma iespaidus, dzīvo dabu mežā vai ūdenī vai vrbt "taisīt" mākslas foto - katram no šim būs atšķirīga kameras izvēle. "Mākslai" neiztikt bez maināmiem objektīviem, daždiem filtriem, statīviem, gaismām u.c. "pribambasiem", kamēr "tapat vien" ikdienas iespaidus pabildēt vai pat pafilmēt var pietikt ar labu smartfonā esošu kameru.
- Dgitalizācijas laikmetā pie jebkruras kameras irjārēķinās, ka "atbilstošas krāsas" ir ļoti subjektīvs, no katra paša gaumes atkarīgs faktors (piem. vēsa, košai vai monohroma tonalitāte), kuru ideāli "pielāgot" sev var tikai ar sev tīkamām bilžu apstrādes programmām tipa "fotošops".
- Vēl viens būtisks aspekts - ja grib ne tikai fotogrāfēt, bet arī šad tad vienlaicīgi iefilmēt kādu video - tad arī tas jāņem vērā pie izvēles. Smārtfona, kā foto/video kameras izvēles gadījumā ir jāraugās, lai būtu ārējā atmiņa uz maināmām atmiņas kartēm, citādi "piebildējot" iebūvēto atmiņu fotoprieki beigsies līdz iespējai pārlādēt sabildēto datorā. Piem. esot ārpus mājas,tas var krietni sarūgtināt. Līdzīgi, kā pienācīgas ietilpības rezerves atmiņas kartes nepaņemšana līdzi da jebkuram citam digitālam aparātam.
- Bildējot ārpus mājas, ir jāpadomā arī par kameras barošanas iespēju., - rūpīgi apdomāt, kādas bate
2020-03-01 13:58

burleska    1 Jāsāk ar to, ka jāsaprot, kāds ir šobrīd- ziepenīte, spogulene? Kāds objektīvs? Kādas prasmes? 2020-03-01 13:59

MegaPixels    3 - Bildējot ārpus mājas, ir jāpadomā arī par kameras barošanas iespēju., - rūpīgi apdomāt, kādas baterijas (iebūvētas vai maināmas) vai uzlādējami akumulatori iecerētajiem kameras lietošanas apstākļiem būtu tie piemērotākie. Un vai izvēlētajai kamerai varēs pieslēgt power bank (ļoti noderīgi, ja nav citu uzlādes ispēju, bet bildēt vajaga), kad tā būs izladējusies.
Nu kaut kā tā.
2020-03-01 14:01

EEEE  8   SONY a6400 un to nesaku tikai es, bet visi izglītoti foto video profesionāļi. Toties latviešu interneta publiku var neklausīt, jo tie ir nabagi, kas lasa tikai citu nabagu slimus murgus verbalos un drukātos vēmekļus, ko paši gudri saukā par ´´rewievs´´. 2020-03-01 14:09

Ezjule      Sveiki gudrie, pieredzējušie. Man ar nepieciešams padoms par fotoaparātiņa nomaiņu. Ko domājiet par nelielo kompaktkameru OLYMPUS Stylus 1 ? Tiks izmantots pārsvarā ceļojumos. Ir arī lētāks par iepriekš ieteikto modeli. 2020-03-01 15:02

LaskovijMerzavec    1 Kā pieredze rāda, tad 99% no nopirktajiem fotoaparatiem nonāk atvilknē un bildes/video iegustas ar telefonu.

Vienigie, tiešām lietderigā atseviskja fotoaparata ir zoom un tas ka var bildet un runaat uzreiz...

1% paliek uz tiem, kas reali spej izmantot kko vsirāk par telefonu.
2020-03-01 15:39

PaisumsBegums    1 Lietoju Nikon P1000. Var i tuvumā uzņemt ļoti kvalitatīvas bildes, ko nespej foto ar garo objektīvu, var 1-4 km arī labu bildi taisīt. No fotoaparāta bildi dažu sekunžu laikā parsūtīt uz telefonu. Tāpat arī veic video ierakstu.
Neteici kādā cenas diapazonā, šis dārgs, bet labs.
2020-03-01 15:43

Krabis15  3   PaisumsBegums, tas patiešām ir tikai Tavs viedoklis. Savukārt mans viedoklis: viens no sliktākajiem variantiem. Salīdzinoši liels, kvalitāte viduvēja (pa gabalu redzams, ka ziepju trauks), bet tele galā (3000mm :D :D :D) - bezjēdzīga.
P.S. Pirms šo uzrakstīju, apskatījos šī aparāta pilnizmēra bildes (pixel by pixel).
2020-03-01 15:59

coldlands  1 3 Ja netaisās foket tālumā esosos putniņus, tad tagadējie modernie telefoni foke labi, un ceļojumos ērti. 2020-03-01 17:26

riebekle      Šķiet, ka var šo to pieregulēt, ja vien ir nojēga, kā ko darīt.
Es bildēšanai izmantoju lielākoties savu telefonu, lēts gan, bet labs pietiekoši, lai uzņemtu arī samērā labas bildes. Reizēm šādu tādu niansi akcentēju ar bilžu apstrādes programmu, bet minimāli.
2020-03-01 17:29

rinkulis      Tev nevajag fotoaparātu, tev vajag programmatūru, kas pārapstrādā bildes automātiskā režīmā.
Tagad ar pseido mākslīgā intelekta palīdzību to dara daudzi softi. Piemēram, iesaku uzmest aci photolemur programmatūrai - Ir pieejams batch processing, lietošanā elementāra - nemaksā praktiski neko (
2020-03-01 18:25

runcitis15      Canon 80d man pašam ir.Klāt piepērc objektīvu labu ,un būs ok. 2020-03-01 18:30

vilx  1 1 Man jau liekas, ka tas ziepju trauku un kompaktkameru "vidusceļš" ir nomiris dabīgā nāvē. Kamēr vecie aparāti vēl kalpo, var lietot, ir ok, bet jaunu ja pērc - tad ikdienas bildēm būs telefons, bet profesionālām vajadzībām spogulene.

Spoguļkamerai amatieru līmenim un austrumeiropas vecā kaluma profesionāļiem ir divas pamatreliģijas - Canon un Nicon. Gribi nedaudz ietaupīt, ir vēl arī Sony. Gribēsi pāriet uz citu reliģiju, nāksies mainīt arī visas pagales uc pribambasus. Jebkurā gadījumā, ar spoguleni būs tā - nopērc vienu vienalga kādu, biški pafočē, un tad tikai sapratīsi, kādu īsti Tev vajag, kur likt akcentu, utt.

Ja bildes liksi komerciāliem nolūkiem, nu tad arī softu jāpērk. Var, protams, arī nodzēst EXIF, un pēdējo apstrādi veikt vai EXIF-ā ar kaut ko no bezmaksas, kuras atļauts izmantot komerciāliem nolūkiem, jā tādas vispār ir. Bet nu tas paša ziņā, kā sadzīvot ar licenzēm.

Tēmas pamatjautājums - vai iespējams, ka uzreiz ir īstās krāsas bildēs - jā ir iespējams ja to dara aparāta softs automātiski kā tas ir telefonos. Bet, kaut ko reklamējot vai pārdodot, noteikti nepieciešams sabiezināt krāsas ga ntiešā gan pārnestā nozīmē.
2020-03-01 19:54

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu