Kur internetā visdrošāk glabāt fotogrāfijas?

Sakarā ar to, ka 90% manu fotogrāfiju ir datorā, gribētu nodrošināties un vērtīgākās saglabāt kādā drošā vietā internetā. Kopš viens flešiņš nobruka, sāku par to piedomāt. Svarīgi -> lai var ērti ar tām darboties, lai citi neredz... :) Paldies! :)

Maverick    2 Ir jau tāds dropbox.com , tikai nelolo ilūzijas, ka "attiecīgi orgāni" vajadzības gadījumā (a varbūt arī - bez vajadzības) labprāt apskatīs visus tavus foto. Tas jau sen nav noslēpums, ka visi šie "bezmaksas" servisi (facebook, google, arī "draugiem.lv" ir vieta, kuru izmanto visi attiecīgie dienesti un orgāni :)

joens  1 3 Mākonī. Viena no sakarīgām vietām ir Flickr.

gravieris    8 internetā glabāt vispār neko nedrīkst.

jasmina33    1 Vai šeit kāds pieminēja orgānus, kuri skatās, un neredz to, kas notiek viņu deguna galā? Lai viņus kautkas patiešām satrauktu, var mēģināt draugiem.lv puskailo nepilngadīgo bilžu galeriju izdrukātā veidā aizsūtīt uz viņu iecirkņiem, un samaksas apmēru apakšā minēt....

fargo      es lietoju picasa un attiecīgi gmail kontu-s.
te varētu būt noderīgs raksts, cerams angļu val. nav sveša.
http://howto.cnet.com/8301-11310_39-57462902-285/comparing-the-best-ways-to-store-your-photos-online
/

kokote      Gravieri- nepiekrītu- man pofig, ko tur kāds cits nelegāli varētu apskatīt- nav nekā tāda ko nevarētu publiskot (ceļojumu bildes, ģimenes viesības, bērnu bildes), daudz lielāka skāde, ja kaut kas aiziet neatgriezeniskā zūdībā. Es gmialā tos albūmus salādēju - it kā visvienkāršākais bezmaksas variants, bet tikko kā parastā gmailā (bez +) maniem albūmiem vairs nedod pieeju, atradu gan kā viņus varu apskatīt, bet prasa pārreģistrēties, nu kaut kā tā. Mani tie jauninājumi besī. Varbūt kāds garāmejot var paskaidrot, kā es atkal normāli varu tikt klāt saviem albūmiem gmailā (drīkst arī privāti- man kā blondīnei- tikai ļoti vienkārši- paskaidrot)

fargo      gmail konts ir jājaunina uz gmail+. tad varēs piekļūt bildēm.
vnk jāseko prasītajam.
ar gmail+ tu tiec ievilkts jaunā sociālā tīklā. ja tas nepatīk, vnk nevajag pievienot nevienu kontaktu.

melon  1   Hmmm, man arī "blonds" jautājums. CD vairs netiek par drošiem uzskatīti? Nu vismaz salīdzinājumā ar flešu?

GarlaikotsLaucinieks      Un kāpēc gan neieguldīt mazliet naudas un nenopirkt kaut ko līdzīgu Western Digital My Book Mirror Edition, tas ir, divi ārējie cietie diski vienā korpusā.
Ja gribās drošību, tad visu informāciju raksta abos diskos - apjoms samazinās (puse no 2 TB arī nav slikti), toties varbūtība, ka vienlaikus atņirgsies abi diski ir pavisam niecīga.

Man ir 1 TB modelis - visa ģimene savus svarīgos un ne tik svarīgos datus glabā jau gadiem.

Slikti vienīgi, ka pie mums, iespējams, tieši WD ražotais tik vienkārši vairs nav nopērkams. Iespējams, ka ir analogi.

Bet internets tiešām nav drošs - arī googlim un jebkuram citam reizēm gadās zaudēt datus (arī varbūtība niecīga). Toties seifā tos neieliksi.

GarlaikotsLaucinieks      melon, CD nekad nav bijis ļoti drošs - var taisīt arhīvus, bet garantijas, ka varēsi nolasīt tieši tad, kad vajadzēs, nav. It īpaši, ja paies 5-10-15 gadi.

Sen neko neesmu rakstījis ne CD, ne arī DVD diskos, bet kādreiz datoriķi uzskatīja, ka arhīvi laiku pa laikam ir jāpārraksta jaunos diskos, un arī uzreiz rakstīja 2 kopijas.

Ja daudz datu, tad, neskaitot ņemšanos, sanāk gana dārgs pasākums. Turklāt gadās arī, ka datora diskdzinis nolietojas, un tad, ja nav vēl kāda datora, kurā pamēģināt, nevari zināt, vai beigts disks vai arī diskdzinis.

/šodien pļāpīgs/

pazudushais1    1 varbūt inboxā zem kodiņa.

undine19      Jā,es ar savas bildes glabāju inboxā,tur vietas gana pietiekoši......

Edg      Vislabāk ieraksti vacajā labajā CD vai DVD diskā, un nekāds mākonis tevi nečakarēs. Arī citiem atrādīt nav lielu problēmu. A mākonis ari var nobrukt, ko tad? Netā jau tā ir bezgala daudz visadu sūdu, kāpēc vel kautko tur par visām varītēm bāzt iekšā?

emaria    1 Kāpēc jāglabā netā?Es esmu ielādējusi atsevišķā cietajā diskā

labalabadiena      Ineternetā??? Labāk jau CD vtl...

Ariel      Gan CD, gan flash atmiņas kartes skaitās kā nedrošas datu glabāšanas ierīces, un paredzētas datu pārvietošanai nevis glabāšanai.
Ja izvēlies glabāt internetā, tad tikai maksas produktos (piem., tā pati inbox maksas versija, vai edati.lv), lai pēc tam var prasīt datu pieejamību (bet jāparlasa līgumus).
Otra rezerves kopija kādā ārējā HDD.
Nekad neglabāt datus vienā vietā. Piem., laptops + ārējais, jo elektrības gļuka gadījumā, ugunsgrēka, zādzības vai karstas kafijas krūzes izliešanas gadījumā var gadīties, ka viss ´pa kāju´.

Ivans_neBargais    1 CD un DVD ir nelāgs niķis, pēc kādiem gadiem vairs nelasīties. Es, kā cilvēks kurš nemīl diktātu no visādām googles tantēm un citiem bezmaksas servisiem, iesaku ārējo cieto disku.

kniebeejs      Pagaidam nav drošas vietas kur glabāt konkreti bildes. un lielos apjomos. Es dienā sabildeju videji 500kadrus. Jpg pārrakstot zaudē kvalitāti, RAW ir viens kadrs apmeram 30mb, uz parasto CD uzliksi 25 bildes Tb galigi neder. matenes gļučī un uzkar disku, visos gadijumos bezceris.

wolands      Kniebēj - USB3 ārējais cietnis? Vajadzēti būt pietiekami ātri un lēti. 2 cietņi, ja vajadzīgas rezerves kopijas. Vai disku masīvs, ja gribas nu ļoti ērti un naudu nav kur likt ...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu